NOVINKA - Aktualizovaná turistická mapa ŠUMAVA, Železnorudsko

30. března 2023

Klub českých turistů obnovil v roce 1991 po 42 letech vydávání turistických map. Tyto mapy vynikají vysoce hodnověrnými a spolehlivými zákresy značených turistických tras, které jsou koneckonců chloubou KČT a v terénu existují díky práci našich dobrovolníků.

Nyní vychází aktualizovaná mapy č. 64 ŠUMAVA, Železnorudsko

ŠUMAVA

Keltové jí říkali Gabreta, na počátku křesťanského letopočtu to byl Černý les, za Římanů Hercynský les, na počátku 11. století už je to Silva Bohemica a od středověku Šumava. Je to snad proto, že šumí, anebo proto, že ve staroslověnštině se lesu říkalo šuma? To už dnes nikdo neví a asi ani nezjistí . Zato vám můžeme slíbit, že až se do hlubin Šumavy vnoříte, zaryje se vám pod kůži...

ŽELEZNORUDSKO

Železnorudsko je díky své poloze na rozhraní NP Šumava a CHKO Šumava a Nationalparku Bayerischer Wald oblastí k rekreaci a turistice předurčenou. Návštěvníkům Železnorudska nejsou k dispozici jen ubytovací a stravovací kapacity na velmi dobré úrovni, ale především celoroční i sezónní nabídky turistických, sportovních, relaxačních, kulturních a vzdělávacích aktivit. Tím největším a nejintenzivnějším prožitkem, který na Železnorudsku naleznete, je však okolní příroda. Věděli jste, že právě v této oblasti se nachází čtyři z osmi šumavských ledovcových jezer? Všechna z nich, stejně jako celou řadu dalších přírodních krás, můžete poznat díky síť značených tras pro turisty, cyklisty i běžkaře, kterými je Železnorudsko protkané. V zimním období čekají na milovníky bílého opojení sjezdové areály na Špičáku, na Pancíři, Hofmankách, v Železné Rudě a dalších i kvalitní běžecké trasy v délce až 70 km.

Turistická mapa KČT č. 64 ŠUMAVA, Železnorudsko

Všechny lokality popsané v textu jsou v mapě shodným způsobem zvýrazněné (podtržení, zarámování nebo podbarvení v téže barvě). Zadní strana je věnována seznámení se se zajímavými místy zakreslenými v mapě, případně s celým regionem, nově zde najdete i prezentace partnerů, kteří se na vzniku aktualizované mapy podíleli. Jako bonus je zde abecední rejstřík, který vám umožní najít libovolné v textu popsané heslo i jeho polohu na mapě.
Součástí mapy je brožura s popisem a fotografiemi měst a obcí.

Turistická mapa KČT č. 64 ŠUMAVA, Železnorudsko

Mapa prošla kompletní podrobnou aktualizací každé lokality, v mapě jsou zaznačené:

• Pěší turistické trasy
  • Lyžařské turistické trasy
  • Cyklistické turistické trasy

Tato mapa se vám nikdy nevybije, nikdy neztratí signál a ještě se stane příjemnou vzpomínkou na prožité chvíle v přírodě.

Korespondenční adresy

CBS Nakladatelství s. r. o.
Vodní 1972, 760 01 Zlín

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556, 530 02 Pardubice

info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.
Vodní 1972, 760 01 Zlín